فارسی | English

ایران بمنظور کاهش آلودگی هوا تعداد 400،000 موتورسیکلت برقی تولید می کند

|
1395/02/05


به گفته مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، کشور ایران در برنامه¬های خود در نظر دارد تا بعنوان بخشی از برنامه کاهش آلودگی هوا که از سوی وزارت نفت حمایت میشود، تعداد 400،000 موتورسیکلت برقی و تعداد 140،000 تاکسی هیبریدی تولید کند.

در توضیح برنامه های فوق الذکر آقای نصرت الله صیف اظهار داشتند: " بدلیل احتراق ناقص، بعضی موتورسیکلت¬ها چهار برابر بیشتر از خودروها آلودگی تولید می¬کنند.

" بر اساس گزارش تهران تایمز " آقای صیف عنوان داشتند که بعضی از شرکتهای تولیدی در جهت تولید موتورسیکلتهای مذاکراتی را با مسؤلان وزارت صنعت و معدن و وزارت کشور برگزار کرده اند، ایشان افزودند چنانچه خط تولید این موتورسیکلتها احداث شود سازندگان در ازاء هر موتورسیکلت برقی که تولید میکنند مبلغ 300 یورو دریافت خواهند کرد.

" به محض احداث خط تولید فقط موتورسیکلتهای برقی اجازه تردد در محدوده مرکزی شهر تهران را خواهند داشت. ایشان افزودند که شرکت بهینه سازی مصرف سوخت همچنین در نظر دارد تا تعداد 140،000 تاکسی گازوئیلی را اسقاط کرده و آنها را با 140،000 تاکسی هیبریدی یا گاز سوز جایگزین نماید.

با این حال خودروهای گازسوز باید قادر باشند تا با یک باک پر مسافت 400 کیلومتر طی کنند تا مشمول این طرح شوند این در حالی است که خودروهای موجود با یک باک تنها مسافت 150 کیلومتر را طی می¬کنند.

آقای صیف خاطرنشان کردند که برنامه ابداعی این شرکت باید در شورای اقتصادی مطرح و توسط دیگر سازمانهای مرتبط به اجرا درآید.

ایشان اعلام کردند سنجشهای لازم صورت گرفته تا متخصصین فنی لازم در اختیار سازندگان شرکتهای داخلی در جهت خودروهای برقی قرار گرفته و تولید آزمایشی طی چند ماه آینده طیق برنامه آغاز خواهد شد و چنانچه تولید این خودروها در داخل کشور امکانپذیر نباشد وارد خواهند شد. علاوه بر این در ازای تولید هر خودروی برقی مبلغ 6000 دلار به سازنده پرداخت خواهد شد.

منبع خبر: تهران، خبرگزاری ایرنا

کلمات کلیدی: کاهش آلودگی هوا، موتورسیکلت برقی، موتور سیکلت برقی، موتور سیکلت سونرا، سونرا ایران

چهار مدل موتورسیکلت برقی با استاندارد اروپا وارد ایران شد

|
1395/02/07

مجوزهای سه گانه برای تردد چهار مدل موتورسیکلت برقی باسد که دارای استانداردهای اروپا هستند و پیشتر مجوزهای استاندارد و محیط زیست را کسب کرده بودند، در ایران به ثبت رسید و روانه بازار شد.

شرکت الماس اروند آبی که نمایندگی انحصاری موتورسیکلت های برقی با نام تجاری "سونرا" در ایران را در اختیار دارد مدل های EM04 ( 2000 وات ) ، EM05 ( 1500 وات ) ،GS3000 ( 3000 وات ) ، EM45 ( 2000 وات ) را وارد کشورمان کرده است. تمام این مدل ها پس از اخذ مجوزهای قانونی آماده شماره گذاری می باشد.

گفتنی است، موتورهای سه چرخ ( ویژه بانوان و سالمندان ) Ms03 ( 1000 وات ) هم از سوی این شرکت وارد کشورمان شده است. از جمله ویژگی های این موتورسیکلت برقی سه چرخ حرکت به سمت عقب و ظاهر و طراحی زیبا می باشد.

کلمات کلیدی: موتورسیکلت برقی، موتور سیکلت با استاندارد اروپا، الماس اروند آبی، سونرا